Ky është parashikimi i motit për sot

Maqedonia

Ky është parashikimi i motit për sot

Më: 16 maj 2024 Në ora: 08:10
Foto ilustrim

Moti me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht në pjesët lindore të vendit.

Do të fryjë dhe erë mesatare  deri në të përforcuar nga drejtimi juglindor (mbi 60 km/h).

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 15 deri në 21 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Do të fryj dhe erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat