Makraduli: Për momentin në LSDM po mbizotëron klientalizmi

Maqedonia

Makraduli: Për momentin në LSDM po mbizotëron klientalizmi

Më: 17 maj 2024 Në ora: 12:11
Jani Makraduli

Ish-funksionari i lartë i LSDM-së, Jani Makraduli ka komentuar rezultatet në parti të zgjedhjeve të kaluara, të cilat ai i vlerësoi si dëshpëruese.

Makraduli për “TV21” parashtroi një pyetje, ku janë anëtarët e vjetër të LSDM-së tani dhe që i duhen partisë që të konsolidohet.

“LSDM aktualisht ka nevojë për fëmijët e LSDM-së, por edhe ne me flokë të bardha. Ne kemi nevojë për të gjithë. Besnikëria keqtrajtohet në LSDM. Nuk mund ta krahasosh klientelizmin me besnikërinë, janë kategori të ndryshme. Këtu për momentin mbizotëron klientelizmi”, tha Makraduli.

Ai tha se me vullnetin e tij është larguar nga partia.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat