Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 maj 2024 Në ora: 08:24
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Në orët e pasdites pritet jostabilitet i motit me reshje të shkurtra shiu dhe stuhi.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 7 deri në 14, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 21 deri në 29 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 27 gradë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat