Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 25 maj 2024 Në ora: 09:42
Foto ilustrim

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të ndryshueshme që do të rriten. Nga mesdita, pasditja dhe gjatë natës do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale, në formë stuhie afatshkurtër.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri në 28 gradë.

Në Shkup me diell dhe ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare nga pasditja me kushte jostabiliteti, reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Gjatë natës do të ketë reshje të herëpashershme. Temperatura minimale do të zbresë deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 28 gradë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat