MPB jep detaje nga vrasja e dyfishtë në Kratovë

Maqedonia

MPB jep detaje nga vrasja e dyfishtë në Kratovë

Më: 14 qershor 2024 Në ora: 10:25
Foto ilustrim

Policët nga DPB Kratovë mbrëmë rreth orës 22:08 e kanë privuar nga liria 36-vjeçaren V.I.

“Ajo dyshohet se në shtëpinë familjare në Kratovë ka sulmuar me sende të mprehta bashkëshortin e saj J.I (38) dhe babain e tij S.I (63), të cilët nga plagët e marra kanë ndërruar jetë”, njofton MPB.

Sipas udhëzimeve të prokurorit publik, trupat e të vdekurve janë dorëzuar për autopsi.

“V.I. është arrestuar dhe ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj saj do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat