Red Hot Chili Peppers mban koncert para piramidave egjiptiane - Bota Sot
Red Hot Chili Peppers mban koncert para piramidave egjiptiane

Muzikë

Red Hot Chili Peppers mban koncert para piramidave egjiptiane

Më: 18 mars 2019 Në ora: 19:04
Red Hot Chili Peppers

Grupi muzikor nga Kalifornia Red Hot Chili Peppers performoi koncert për 10,000 spektatorë përpara piramidave të mëdha egjiptiane në Giza, raporton BBC.

Shfaqja u hap me këngën "Can not Stop" nga albumi i tyre i vitit 2002 "By The Way".

Koncerti dy orësh është transmetuar drejtpërdrejt dhe mund të shikohet në kanalin zyrtar të YouTube Red Hot Chili Peppers.

Ndryshe, mbajtja e koncerteve para Piramidës në Giza, mbështetur nga Ministria e Turizmit egjiptian, shihet si një përpjekje për të sjellë turistët në vend pas trazirave politike dhe sulmeve terroriste që kanë tronditur publikun botëror gjatë viteve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...