Eurovizioni po troket, Shqipëria në renditje të favorshme në radhën e performancave! - Bota Sot
Eurovizioni po troket, Shqipëria në renditje të favorshme në radhën e performancave!

Muzikë

E martë, 16 tetor 2018

Eurovizioni po troket, Shqipëria në renditje të favorshme në radhën e performancave!

Më: 4 prill 2018 Në ora: 17:12
Eugent Bushpepa

Eurovizioni është më pranë se kurrë. Datat 8, 10 dhe 12 maj do të përcjellin emocione për të gjithë fansat e festivalit europian, ndërsa fokusi këtë vit do të jetë i drejtuar në Lisbonë. Mes tre shqiptarëve konkurrent këtë vit, kemi mësuar se Eugent Bushpepa do të këndojë natën e parë. Por, i sati është në radhën e performimeve?

Nuk do të na duhet të presim gjatë, pasi Shqipëria do të përfaqësohet e treta në renditjen mes 37 vendeve. Tashmë, të gjithë jemi njohur jo vetëm me këngën, por edhe me klipin e ‘Mall’, që deri më tani ka rrëmbyer vëmendjen e një pjese të mirë të publikut. Të shumta kanë qenë komentet në rrjetet sociale, e veçanërisht në kanalin zyrtar të Eurovizionit në YouTube. Shpresojmë që kjo renditje të jetë një ogur i mirë për Shqipërinë në rezultatet finale.

Duke marrë parasysh pritjen e këngës nga vendet e huaja, me siguri Eugenti do t’ia dalë të rrëmbejë edhe një vend të favorshëm, përpos zemrës së publikut. Plot emocion këtë vit, Eurovizioni!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test