Nis edisioni i 20-të i festivalit ‘Kënga Magjike’ - Bota Sot
Nis edisioni i 20-të i festivalit ‘Kënga Magjike’

Muzikë

Nis edisioni i 20-të i festivalit ‘Kënga Magjike’

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 19:25

Sot ka nisur edicioni i 20-të i festivalit të këngës 'Kënga Magjike 2018'.

Për dallim prej viteve të kaluara sivjet do të marrin pjesë më shumë arstistë të njohur, për shkak se është 20 vjetori i festivalit.

Pjesë e këtij audicioni do të jenë një numër më i madh i këngëtarëve dhe para pak ditësh ka zbuluar disa prej tyre:

Flori Mumajesi

Artiola Toska dhe Bruno

Yll Limani

Ronela Hajati

Jonida Maliqi

Mentor Haziri

Klajdi Haruni

Era Rusi

Aurela Gaçe ft Eli Fara

Fifi (bashkëpunim)

Endri dhe Strefi

Stresi

Ardit Çuni

Këta janë emrat që flitet se do të jenë pjesë e festivalit këtë vit (disa të pakonfirmuar), e për emra të tjerë Lajmi.net do t’ju mbajë të informuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...