Ish-agjenti i SHIK-ut: Shqetësuese është festimi i shfrenuar i PDK-së në Skenderaj, kërcënimet me armë dhe nxitja për vëllavrasje nga njerëz të droguar

Politika

Ish-agjenti i SHIK-ut: Shqetësuese është festimi i shfrenuar i PDK-së në Skenderaj, kërcënimet me armë dhe nxitja për vëllavrasje nga njerëz të droguar

Nga: N.Sh Më: 20 tetor 2021 Në ora: 22:08
Naim Miftari

Të dielën në Kosovë u mbajtën zgjedhjet lokale. Në këto zgjedhje pati befasi nga më të ndryshmet.

Në shumë komuna LDK-ja filloi të rikthehet, ndërsa u pa edhe rënia e LVV-së.

Befasitë ndodhën në Prishtinë, ku është pritur fitorja e Arben Vitisë pa balotazh, por që nuk ia doli.

Gjithashtu befasi pati edhe në Gjilan ku Lëvizja Vetëvendosje doli para Lutfi Hazirit të LDK-së, dhe në Podujevë. Shpejtim Bulliqi edhe pse fitoi disa muaj më parë pa balotazh, tash LDK-ja arriti ta ndalë fitoren e tij.

Edhe Skenderaj kësaj radhe ishte interesante. Aty është pritur fitorja e Bekim Jasharit, por doli e kundërta. PDK-ja fitoi aty, por kjo fitore po shihet si e dyshimtë.

Bekim Jashari ka dorëzuar tashmë provat e tij në PZAP, që sipas tij, PDK-ja me shantazhe, frikësime e vjedhje të votës ia mori fitoren.

Për zgjedhjet në Skenderaj, ka reaguar edhe ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Ai thotë se, ka pritur një fitore të PDK-së, apo siç shprehet ai të ‘Pronto-mafisë’, përmes milionave të korrupsionit.

Miftari befasohet me kërcënimet që janë bërë në Skenderaj, fitoren e shfrenuar të PDK-së dhe urrejtjen e nxitjen për vëllavrasje.

“Unë personalisht e kam thanë publikisht disa javë më herët, dhe kam prit se zgjedhjet në Skenderaj do t’i fitoj Pronto-mafia, përmes milionave të korrupsionit dhe privatizimeve, dhe në këtë mënyrë Bekim Jashari do t’i humbas këto zgjedhje. Nuk është tragjike humbja e Bekim Jasharit në Skenderaj nga PDK-ja. Tragjike është vjedhja e votës, blerja e votës, etiketimet për Bekimin, shantazhet, orkestrat e analistëve të PDK-së, kërcënimet me armë, dhe kulmi i ligësisë është festimi i shfrenuar me plotë inate me urrejtje e nxitje për vëllavrasje nga njerëz të dehur, njerëz ndoshta të droguar nga “Gjointi” e të orkestruar nga “babai i tyre Sami Lushtaku””, shprehet Naim Miftari për gazetën “Bota sot”.

Ai shprehet se tani Familja Jashari i ka pa gjërat se çfarë është në gjendje me bë për pushtet klani i Hashim Thaçit.

Miftari tregon edhe për një takim që kishte me Rifatin në Munchen, në vitin 1998.

“Familja Jashari shpresoj që tani i kanë pa edhe vet gjërat se çfarë janë në gjendje me bë për pushtet klani i korrupsionit, klani i Hashim Thaçit dhe Klani Pronto. Ndoshta tash bacës Rifat, Bekimit, Lulit dhe Muratit iu kanë ra ndërmend më në fund fjalët tona që iu patëm thanë si epror i UÇK-së, gjatë një vizite të shkurtër së bashku me një epror tjetër të UÇK-së, kur ishim dërguar nga Shtabi i UÇK-së nga Kosova që na kishin dërguar në Zvicër që të blejmë armë ushtarake. Atje pastaj i vizituam disa orë në Munchen. Kjo ishte në dhjetorin e vitit 1998”, përfundon Naim Miftari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat