“Fatkeqësi e madhe, askush nuk e ka fantazuar”/Kurthi i Ramës ndaj Kosovës – këto janë planet e tij me Vuçiqin

Politika

“Fatkeqësi e madhe, askush nuk e ka fantazuar”/Kurthi i Ramës ndaj Kosovës – këto janë planet e tij me Vuçiqin

Nga: G.B Më: 6 nëntor 2021 Në ora: 14:02
Nikola Dimitrov, Aleksandër Vuçiq dhe Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u vu sërish në qendër të vëmendjes së fundmi, në takimin e mbajtur në Beograd për iniciativën “Ballkani i Hapur”.

Nga Beogradi ai bëri sërish thirrje ndaj shteteve të Ballkanit Perëndimor që të bashkohen në këtë iniciativë, derisa tha se Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut nuk do t’i presin ato shtete dhe se arsyet e tyre për mospjesëmarrje janë të paarsyeshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat