Kosova e rrezikuar nga shpopullimi, Diaspora nga asimilimi/ Kërkohet veprim urgjent: Çdo vonesë mund të jetë fatzezë për kombin

Politika

Kosova e rrezikuar nga shpopullimi, Diaspora nga asimilimi/ Kërkohet veprim urgjent: Çdo vonesë mund të jetë fatzezë për kombin

Albulenë Muji Nga Albulenë Muji Më 2 dhjetor 2021 Në ora: 16:29
Foto ilustrim

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të mbahen në izolim. Kjo pasi ende nuk kanë liberalizim të vizave.

Ndonëse, shteti ynë i ka përmbushur kriteret e vendosura nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave, një gjë e tillë nuk ka ndodhur ende.

Megjithatë, kohëve të fundit për qytetarët e Kosovës është ndezur një fije shprese në këtë drejtim.

Qeveria e re e Gjermanisë e ka përfshirë Kosovën në planin e saj të ri qeverisës

Kështu ka deklaruar ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat