Vjen alarmi për “nëntokën kriminale të SHIK-ut”: Do të burgoseni nga Qeveria Kurti!

Politika

Vjen alarmi për “nëntokën kriminale të SHIK-ut”: Do të burgoseni nga Qeveria Kurti!

Nga: N. Sh. Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 22:43
Ilustrim

Në Republikën e Kosovës, kanë filluar ndryshimet në qeverisje pas 20 vjete, ku është qeverisur nga partitë e njëjta.

Tash këto parti politike që ishin aq gjatë në pushtet nuk po munden assesi të pajtohen me situatën e tanishme.

Në Kosovë ka filluar ndryshimi. Tash po fillon të zbatohet edhe ligji, gjë që, për disa vjet në Kosovë, ligji nuk është respektuar nga të fuqishmit e politikës.

Në lidhje me këtë çështje eksperti i sigurisë, Hajrullah Tërnava shprehet se tani është duke u përfatitur fuqishëm aktivizimi i hetimeve për krimet që janë krye në Kosovë, nga të fuqishmit e politikës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat