Serbia kurdo që ia mësyn me ushtri ta sulmojë Kosovën do të jetë potezë vetëvrasës!

Politika

Serbia kurdo që ia mësyn me ushtri ta sulmojë Kosovën do të jetë potezë vetëvrasës!

Armirë Shaqiri Nga Armirë Shaqiri Më 16 janar 2022 Në ora: 16:56
Ushtria e Kosovës

Në Evropë situata është e tensionuar, sidomos mes Rusisë dhe Ukrainës. SHBA dhe Rusia, por NATO-ja dhe Rusia kanë zhvilluar edhe bisedime në nivelin më të lartë, për të arritur në një lloj pajtimi për të shmangur luftën, mirëpo ende nuk është arritur thuaja asgjë, që ta shtensionojnë situatën.

Situata në Ballkan nuk është më e favorshme. Gjendje kjo në të cilën po ndikojnë shumë faktorë.

Destabilizuesja kryesore është Serbia, e cila po e gjen mbështetjen te Rusia si politikisht ashtu edhe ushtarakisht. Dhe kjo përbën rrezik edhe për Kosovën.

Shala: Serbia do që ta destabilizojë Kosovën përmes intervenimit të strukturave paralele

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat