Zbulohet loja e Ramës për presidentin e ri të Shqipërisë

Politika

Zbulohet loja e Ramës për presidentin e ri të Shqipërisë

Nga: M.H. Më: 28 janar 2022 Në ora: 11:04
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Një nga temat që kohët e fundit arriti të sjellë debate në opinonin public, është deklarata e kryeministrit Rama për të sjellë një president të ri në Shqipëri.

Në deklaratën e tij Rama u shpreh se ka mundësi të jetë nga ‘territori shpirtëror i Kombit tonë’, dikush që mund të jetë jashtë kufijve të Shqipërisë londineze.

E reagimet qenë të mëdha menjëhere pas deklaratës duke aluduar se kush mund të jetë, por ajo se çfarë të gjithë u pajtuan ishte se mund të jetë dikush nga rrethi i Ramës.

Në lidhje me këtë temë profesori Sulejman Mehazi në një prononcim për “Bota sot”, u shpreh se Rama është i njohur për këso spektakle politike.

Image
Sulejman Mehazi

Sipas tij Baton Haxhiu mund të jetë personi i radhës që do të mund të jetë në krye të Shqipërisë.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është i njohur me spektakle politike, është mjeshtër psiko-politik i mediave shqiptare, si përherë, këtë mjeshtri politike mediatike, Edi Rama, e shpreh edhe me rastin e presidentit të ardhshëm të Shqipërisë, i cili deklaroi se mund të jetë jashtë kufinjve administrativë të Shqipërisë, nga Kosova, RMV-ja e Diaspora. Po të pyesim, se, cili mund të jetë personi më i dashur i Edi Ramës për t'u bërë president i Shqipërisë?, pa mëdyshje e hamendje mund të themi, se, ai është i dashuruari i Edi Ramës, Baton Haxhiu i Kosovës, i cili do vepronte kundër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit e do përkrahë idetë politike të kryeministrit Edi Ramës dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiqit me Ballkanin e Hapur”, u shpreh profesori.

Më tej, ai thotë se Haxhiu është i vetmi që i përket politikës së Ramës dhe përkrah “Ballkanin e Hapur”, andaj ai mund të bëhet presidenti kukull i Ramës.

Jashtë Shqipërisë Edi Rama nuk ka më të afërt sesa Baton Haxhiun i cili ideologjikisht e politikisht shkon sipas tekeve të Edi Ramës, Hashim Thaçit, Aleksandar Vuçiqit e Ballkanit të Hapur e është kundër Kosovës e qeverisë së Albin Kurtit. Shanset më të mira për t'u bërë presidenti kukull i Edi Ramës është vetëm Baton Haxhiu, askush tjetër”, u shpreh Mehazi për “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat