Juristi flet për përleshjen e policëve me Lushtakun – ka këto fjalë

Politika

Juristi flet për përleshjen e policëve me Lushtakun – ka këto fjalë

Nga: M.H. Më: 4 korrik 2022 Në ora: 16:31
Foto ilustrim

Përleshja e policëve me ish-nënkryetarin e Skënderajt Nuredin Lushtaku ka bërë bujë të madhe në vendin tonë.

Pengimi i detyrës së policëve nga ana e Lushtakut dhe familjarëve të tij arriti të zbukohet dhe sjellë deri tek arrestimi i vet Lushtakut.

Nga kjo përleshje mbetën të lënduar dy policë, njëri në këmbë i plagosur ndërsa tjetëri i lënduar me mjete të forta.

Në lidhje me këtë temë në një prononcim për “Bota sot”, ka folur juristi Blerim Burjani.

Image
Blerim Burjani

Ai u shpreh se të gjith duhet të respektohen organet e rendit dhe ligjit e natyrisht që duhet të zbatohen rregullat e shtetërore.

Është punë e organeve të drejtësisë, të gjithë duhet të respktojnë organet e rendit dhe ligjit, askush mbi ligjin. Të gjith duht të zbatojnë rregullat shtetërore”, u shpreh ai.

Më tej, juristi thotë që tani është në duart e organeve të drejtësisë dhe se prokuroria e gjykata do të vendosin për veprimet e tij.

“Tash është në duart e organeve të drejtsisë më tutje vendosin prokuroria dhe gjykata se çka do të vendoset më tutje”, përfundoi Burjani për “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat