Po këtij qytetari kush i'a dha patent shoferin?

Prishtina

Po këtij qytetari kush i'a dha patent shoferin?

Më: 9 janar 2021 Në ora: 15:20
Një shofer nga Prishtina, vendkalimin për këmbësor e ka përdorur për të bërë diçka tjetër

Njëra ndër rregullat kryesore të komunikacionit, që mësohen pak para dhënies së provimit për patent shofer, janë vijat e bardha në rrugë të cilat shënojnë vendkalimin për këmbësor.

Por, një shofer nga Prishtina, vendkalimin për këmbësor e ka përdorur për të bërë diçka tjetër.

Gjatë ditës së sotme, në rrjetin social Facebook, është publikuar një fotografi, ku shihet qytetari duke bërë kthim gjysëmrrethor pikërisht në vijat e shënuara për këmbësor.

Ky veprim është i ndalur rreptësisht dhe i dënueshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat