Nis vaksinimi në shkollën “Xhevdet Doda” në kryeqytet

Prishtina

Nis vaksinimi në shkollën “Xhevdet Doda” në kryeqytet

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 13:24
Nis vaksinimi në shkollën “Xhevdet Doda” në kryeqytet

Një ekip mobil nga ministria e Shëndetësisë ka dal në shkollën e mesme në gjimnazin natyror “Xhevdet Doda”, për t’i vaksinuar nxënësit.

Ministria e Shëndetësisë ka më shumë se 2-3 javë që ka marr vendimin që mund të imunizohen të gjithë fëmijët mbi moshën 12 vjeçare, pa indikacione shëndetësore dhe sëmundje shoqëruese

Derisa kanë shprehur gatishmërinë më shumë se një klasë për t’u imunizuar, më shumë se 30 nxënës, disa nga klasat tashmë i kanë dërguar vërtetimet.

Në javët e kaluara ekipet mobile kanë qenë edhe në vendet fetare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat