​Rama: Transformimi i Prishtinës ka filluar

Prishtina

​Rama: Transformimi i Prishtinës ka filluar

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 10:03
Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama në një vjetorin e qeverisjes së tij në kryeqytet, nëpërmjet një video, ka paraqitur disa nga të arriturat gjatë këtij viti.

Rama ka thënë se kanë nisur punimet për njërin prej projekteve më të rëndësishme të kryeqytetit që është unaza e brendshme që do ta lidhë rrethrrotullimin e lagjes “Arbëria”, me atë të lagjes “Lakrishte”.

Ai ka folur edhe për afër 30 rrugë të asfaltuara në qendër dhe në periferi e të cilat janë në përfundim e sipër, derisa ka thënë se kanë filluar edhe me realizimin e projektit për rrugën A, si dhe projekte tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat