Blerja e kontejnerëve nga Serbia, VV-ja me aksion tek Komuna e Prishtinës

Prishtina

Blerja e kontejnerëve nga Serbia, VV-ja me aksion tek Komuna e Prishtinës

Më: 30 dhjetor 2022 Në ora: 16:18
Foto ilustrim

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka realizuar një aksione tek objekti i komunës së Prishtinës pas blerjes së disa kontejnerëve nga Serbia.

Ata kanë vendosur disa kontejnerë në oborrin tek komuna bashkë me afishet për bojkotimin e produkeve serbe.

“Në kuadër të fushatës për bojkotimin e prodhimeve të Serbisë, Rinia e Lëvizjes në Prishtinë, solli tek Komuna e Prishtinës kontejnerët e blerë nga Serbia në vlerë prej 48 mijë e 389 euro. Kështu i rikujtojmë edhe ekzekutivit komunal por jo vetëm, se edhe institucionet duhet të bashkëngjiten në thirrjen qytetare për bojkotimin e këtyre produkteve serbe”.

“Serbia vazhdon jo vetëm të mos e njoh Kosovën, por ta luftojë Republikën tonë çdo ditë, e më e pakta që mund të bëjmë secili nga ne, është t’i bojkotojmë këto produkte” thuhet në njoftimin e VV-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat