Policia e Shkupit vazhdon me shqiptimin e gjobave në komunikacion

Shkupi

Policia e Shkupit vazhdon me shqiptimin e gjobave në komunikacion

Më: 24 prill 2022 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar 59 masa prej të cilave 15 janë për tejkalim shpejtësie, 15 për vozitje pa leje dhe tre për vozitje nën ndikimin e alkoolit”, thuhet në njoftimin e polcisië.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 5 masa për përdorim të telefonit, tre për kalim në të kuqe dhe gjashtë për mosdhënie përparësie ndaj këmbësorëve.

Nga MPB shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat