Falsifikoi patent shoferin, kallëzim penal ndaj 27 vjeçarit nga Shkupi

Shkupi

Falsifikoi patent shoferin, kallëzim penal ndaj 27 vjeçarit nga Shkupi

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 19:21
Foto ilustrim

Njësiti për krime ekonomike dhe kompjuterike në Sektorin për Punë të Brendshme – Shkup ka paraqitur kallëzim penal kundër personit me iniciale S.R.(27) nga Shkupi.

Kjo për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për veprën penale “falsifikim i dokumenteve” nga neni 378 paragrafi 1 i Kodit Penal.

Gjegjësisht, i raportuari edhe pse ka ditur dhe ka qenë në dijeni se nuk posedon patentë shofer të vlefshëm për drejtimin e mjeteve motorike të kategorisë B, C1, C, C1E, CE, F, G dhe M, ai ka marrë patentë shofer të falsifikuar për drejtimin e automjeteve në 2021.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat