Miçel të martën arrin në Shkup - Bota Sot
Miçel të martën arrin në Shkup

Shkupi

Miçel të martën arrin në Shkup

Më: 11 mars 2018 Në ora: 15:19
Ndihmëssekretari amerikan i shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Ves Miçel

Ndihmëssekretari amerikan i shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Ves Miçel, të martën do të arrijë për vizitë në Shkup, konfirmuan nga Ministra e Punëve të Jashtme.

Miçel gjatë vizitës do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev, ndërsa siç konfirmuan nga MPJ-ja edhe me shefin e diplomacisë të Maqedonisë Nikolla Dimitrov.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test