Marsh për Maqedoni evropian dhe takim me qytetarë në Shkup - Bota Sot
Marsh për Maqedoni evropian dhe takim me qytetarë në Shkup

Shkupi

E enjte, 15 nëntor 2018

Marsh për Maqedoni evropian dhe takim me qytetarë në Shkup

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 14:00
Pamje nga Shkupi

Koalicioni “Bashkë për Maqedoni evropiane” sot organizon marsh për Maqedoni evropiane, ku do të mbarojë me takim të madh qytetar në qendër të Shkupit.

marshi fillon oara objektit të kryqit të Kuq në fillim në ora 13:300, mbaron para zyrës së BE-së në ora 14:00, kur fillon edhe programi zyrtar i takimit qytetetar.

Në fjalim do të flasin kryeministri, Zoran Zaev, Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, aktorja dhe përfaqësuese e sindikatës, Sana Arsovska dhe gazetari Tomislav Kezharovski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test