Vasili ia ‘numëron’ Ramës për negociatat, koronavirusin dhe dëmet e tërmetit

Shqipëria

Vasili ia ‘numëron’ Ramës për negociatat, koronavirusin dhe dëmet e tërmetit

Më: 2 janar 2021 Në ora: 15:32
Petrit Vasili

Petrit Vasili nënkryetari i LSI-së, thotë se kryeministri i quan punë gënjeshtrat që thotë, duke shtuar se Rama premtoi se banorët e prekur nga tërmeti do t’i gjejë me shtëpi të reja.

Përmes një postimi, Vasili shprehet se vetëm 10% e tyre është sistemuar.

Ndërkohë, duke u ndalur te negociatat, Vasili shkruan se në vitin 2018, kryeministri tha se ato u hapën duke dekoruar edhe disa ambasadorë, por ndërkohë jemi në vitin 2021 dhe negociatat nuk janë hapur ende.

Reagimi i plotë:

Edi Rama genjeshtren e quan pune,prandaj i duket sikur lodhet!

Edi Rama megjithe ata, qe ka perqark derdellisin ore e çast: po punojme, po punojme.

Keta po genjejne sa po shqepen dhe ky eshte fakt, por punes i vijne anash keta.

Ti marrim me radhe.

Edi Rama tha me gojen plot se: Qytetaret e demtuar nga termeti i 26 nentotit viti i ri 2020 do ti gjeje ne shtepi te reja.

Se si eshte gjendja e tyre e ku as 10% s’eshte sistemuar kete e di gjithe Shqiperia. Po kjo eshte genjeshter nuk eshte pune.

Edi Rama thote kam bere kontrate per 500 mije vaksina per Covidin. Beje publike kontraten kryeminister kur vijne vaksinat, sa eshte sasia sipas muajve dhe kur mbaron kontrata.Po kontrata nuk behet publike se del genjeshtra. Genjeshtra nuk eshte pune.

Edi Rama na tha qe ne 2018 se Negociatat per anetaresim ne Bashkimin Europian u hapen bile dekoroi edhe ca ambasadore per kete pune. Po ne jemi ne 2021 dhe Negociatat nuk jane hapur dhe kushtet nga 5 u bene 15. Edi Rama genjeu.Genjeshtra nuk eshte pune.

Edi Rama thote te verteten bashke me derdimet e tij vetem kur tregojne urrejtjen ndaj Europes, qe nuk pranon trafikantet dhe genjeshtaret si ky.

Edi Rama tregon te verteten kur trafikon e shet detin e Shqiperise dhe kur ben me zell te madh avokatin e fqinjeve.

Edi Rama thote te verteten kur ben trafikantin edhe te kufijve te Kosoves.

Genjeshtrat e ketij jane puna e vetme qe ky di te beje. Te gjithe derdimenet e tij si idiote ne kor perseritin: ne punojme.

Po ku eshte rezultati i punes mor idiote?

Te qytetaret pa shtepi nga termeti se po ju vidhni parate?

Te qytetaret qe infektohen me Covid qe nuk i testoni dhe qe harxhojne miliona leke nga xhepat e varfer qe te kurohen?

Te bizneset qe rrenohen nga Pandemia dhe ju u jepni leke ndihme 4 here me pak se Kosova se i grabisni me koncesione?

Genjeshtra nuk eshte pune, por eshte krim se vret edhe njerezit edhe shpresen.

Ndaj kush punon dhe thote te verteten sipas Edi Rames eshte dembel.

Kush genjen dhe shet dokrra me 3D e me FB e me Twiter eshte punetor i madh si Edi Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat