Bulqizë/ Parkimi i makinave bllokon çerdhen në lagjen e Vjetër të Bulqizës.

Shqipëria

Bulqizë/ Parkimi i makinave bllokon çerdhen në lagjen e Vjetër të Bulqizës.

Më: 20 janar 2021 Në ora: 12:40
Bulqizë

Parkimi i gabuar i makinave ka bllokuar çerdhen në lagjen e Vjetër të Bulqizës.

Prej ditësh çerdhja që shërben për fëmijët e Lagjes së Vjetër në Bulqizë po përballet me problemin e parkimit të gabuar të makinave dhe lëvizjes së prindërve të cilët sjellin fëmijët e tyre në këtë institucion.

Ndërkohë në një lidhje me këtë situatë policia lokale e Bulqizës ka marrë masa me gjoba për automjetet e parkuara pranë çerdhes që rrezikojnë jetën e fëmijëve.

Një situate e tillë sjell probleme edhe për ndërhyrjen në kohë të  zjarrëfikëses për çerdhen por jo vetëm, edhe për familjaret e dy pallateve pranë çerdhes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat