E përplas makina, ndërron jetë këmbësori në Pogradec

Shqipëria

E përplas makina, ndërron jetë këmbësori në Pogradec

Më: 24 janar 2021 Në ora: 22:19
Foto ilustrim

Vijojnë të regjistrohen aksidente në rrugët e vendit.

Pas aksidenteve me të plagosur në Rrogozhinë, Elbasan dhe Vlorës, pak minuta më parë është regjistruar i rradhës në qytetin e Pogradecit.

Një qytetar ka humbur jetën në aksin Pogradec-Korçë, pranë fshatit Buçimas, teksa është përplasur nga një automjet.

Viktima, sipas asaj që raporton gazetarja e Ora News Iris Rezhda, është shtetasi i identifikuar si Pajtim Gjyli.

Ai ka qenë duke lëvizur në këmbë në momentin e aksidentit, ndërsa drejtuesi i makinës nuk është ndalur duke u larguar nga vendngjarja.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit dhe identifikimin e drejtuesit të mjetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat