Reshjet e shiut, lumenjtë Drin e Mat rrezikojnë daljen nga shtrati

Shqipëria

Reshjet e shiut, lumenjtë Drin e Mat rrezikojnë daljen nga shtrati

Më: 25 janar 2021 Në ora: 09:10
Shqipëri

Reshjet e shiut të rëna gjatë natës kanë rritur prurjet e lumenjeve Drin dhe Mat, por sipas të dhënave nuk ka rrezik për dalje të tyre nga shtrati.

Po ashtu bëhet e ditur se deri tani nuk ka problematika përsa i përket përmbytjeve.

Nga moti i keq janë krijuar probleme dhe me furnizimin me energji elektrike në disa zona.

Ndërsa grupet e punës së OSHEE ndodhen ne terren për riparimin e defekteve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat