Një tjetër deputet i opozitës i bashkohet skuadrës së Ramës

Shqipëria

Një tjetër deputet i opozitës i bashkohet skuadrës së Ramës

Më: 1 mars 2021 Në ora: 12:39
Edi Rama

Këtë të hënë, nga foltorja e Kuvendit, ligjëvënësi Nimet Musai zbuloi se do të reshtohet në radhët e socialistëve teksa afrohet 25 Prilli.

Më herët Musai ka qenë pjesë e LSI-së dhe mori mandatin e lënë nga Kejdi Mehmetaj.

Kujtojnë se ai ishte i katërti nga listat e LSI në qarkun e Fierit, në zgjedhjet e fundit parlamentare.

Musai ishte në mesin e atyre që nuk iu bindën vendimit për të djegur mandatet dhe kështu vendosi të ishte pjesë e parlamentetit, duke u reshtuar krah mazhorancës, shpeshherë dhe në votimet në Kuvend, duke i siguruar Ramës një votë të sigurtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat