Ja çfarë pritet të ndodhë në 5 ditët e ardhshme

Shqipëria

Ja çfarë pritet të ndodhë në 5 ditët e ardhshme

Më: 7 mars 2021 Në ora: 12:59
Moti

E përmbledhur në një fjali, java e ardhshme pritet të jetë një javë “normale” ose “tipike” e kësaj periudhe me ditë me mot me diell si dhe ditë me mot të vranët dhe reshje shiu.

Java nis me ditën e hënë (nesër) ndërsa moti parashikohet kryesisht i vranët si dhe intervale me diell.

 Reshje shiu në formë pikash të herëpashershme dhe në orët e mbrëmjes në zonën e veriut reshjet në formën e shtrëngatave.

 I njejti mot vijon edhe ditën e martë por reshjet e shiut janë të përqëndruara në zonën e veriut të herëpashershme përgjatë gjithë ditës me intensitet mesatar ndërsa në qendër dhe jug në formë pikash në orët e mbrëmjes.

Ditën e mërkurë moti parashikohet me vranësira të dendura dhe reshje shiu të herëpashershme e lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar në të gjithë territorin. Në zonën e veriut për një periudhë afatshkurtër reshjet me intensitet deri të latrtë.

Java mbyllet me ditën e enjte dhe të premte dy ditë të cilat parashikohen me mot të kthjellët.

Për tu theksuar është se në relievet malore të veriut në lartësitë mbi 300-500 metër priten dhe reshje të dendura dëborëe ditët me reshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat