Votoi për shembjen e Teatrit/ Vodo: Kishte argumente dhe duhet një i ri

Shqipëria

Votoi për shembjen e Teatrit/ Vodo: Kishte argumente dhe duhet një i ri

Më: 22 mars 2021 Në ora: 21:52
Teuta Vodo

Në PolitikOn nga Alfred Lela, ish zv. Ministrja e Drejtësisë dhe anëtare e Këshillit Bashkiak në Tiranë, Teuta Vodo u shpreh se kishte shumë argumente që e çuan atë të votonte pro.

Vodo: Unë kam udhëtuar në shumë vende Evropiane dhe kam vizituar shumë teatro.

Ka shumë persona që janë të ndjeshëm ndaj çështjes së teatrit dhe mua më ka bërë të mendoj, pasi na u desh të votonim. Kishte shumë argumente që më çuar të votoj.

Pash teatrot e tjerë dhe shembuj. Mendoj se Teatrit Kombëtar nuk i përket vetëm kryeqyteti dhe mendoj se shqiptarët meritojnë një teatër dinjitoz të ri. Teatri që ishte nuk e lejonte dhe mendoj se ishte e nevojshme një i ri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat