Kim pas takimit me Bashën: SHBA nuk mbështet asnjë parti apo kandidat

Shqipëria

Kim pas takimit me Bashën: SHBA nuk mbështet asnjë parti apo kandidat

Më: 24 prill 2021 Në ora: 13:12
Foto e publikuar nga Yuri Kim

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Twitter”” Kim bën me dije se fokusi i këtij takimi ishin zgjedhjet e 25 prill.

Ambasadorja amerikane gjithashtu thekson  se SHBA nuk mbështet asnjë parti, ndërsa bën thirrje për një proces të qetë dhe demokratik të zgjedhjeve.

Postimi i plotë:

Takova kryetarin e PD, Lulzim Basha, sot, njësoj siç jam takuar me presidentin ilir meta dhe kryeministrin Edi Rama në 48 orët e fundit. Ne përsërisim se nuk mbështesim asnjë parti apo kandidat. Por ne absolutisht mbështesim të drejtën e të gjithë qytetarëve për të votuar të lirë dhe në paqe.

Image
Twitter
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat