Shqipëri: 1 viktimë, 57 të infektuar dhe 963 të shëruar në 24 orët e fundit

Shqipëria

Shqipëri: 1 viktimë, 57 të infektuar dhe 963 të shëruar në 24 orët e fundit

Më: 9 maj 2021 Në ora: 17:13
Foto

Një viktimë dhe 57 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë nga Covid-19, ndërkohë që janë shëruar 963 të tjerë.

Numri më i lartë i të infektuarve është regjistruar në Tiranë më 14 raste duke vijuar me 6 në Korçë, 5 në Devoll, nga 4 raste në Lushnje, Vlorë, nga 3 raste në Memaliaj, Gramsh, nga 2 raste në Vorë, Pogradec, Mallakastër, Fier, Shkodër, nga 1 rast në Durrës, Elbasan, Berat, Kamëz, Gjirokastër, Sarandë, Pustec, Dropull.

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 1 qytetarë 64 vjeç nga Tirana nuk e ka fituar betejën me covid19. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 963 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 117,089 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 107 pacientë, 8 në terapi intensive, nga të cilët 2 pacientë janë të intubuar.

Statistika (09 Maj 2021)

Raste të reja ditore         57

Të shëruar në 24 orë      963

Të shtruar në spitale      107

Humbje jete në 24 orë   1

Testime ditore                1,952

Testime totale             658,828

Raste pozitive             131,723

Raste të shëruara         117,089

Raste Aktive                 12,222

Humbje jete                  2,412

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   10244

Shkodër    341

Fier        294

Korçë    234

Gjirokastër     245

Durrës  199

Vlorë    189

Elbasan    134

Lezhë   101

Berat    91

Dibër     85

Kukës     65

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat