Greg Rama në finalen e Ligës së Kampionëve, gazetari ironizon: Fati i djalit të piktorit

Shqipëria

Greg Rama në finalen e Ligës së Kampionëve, gazetari ironizon: Fati i djalit të piktorit

Më: 30 maj 2021 Në ora: 07:28
Greg Rama

Gazetari Romir Saraçi ka ironizuar djalin e kryeministrit Rama, Gregorin, i cili ka ndjekur natën e djeshme finalen e ‘Champions League’, në Portuagali.

Duke i renditur një sërë blerjesh luksoze të këtij të fundit, Saraçi e ka quajtuar fati i djalit të piktorit, të cilit ia ka dashur shpirti një finale të Championsit.

Postimi i plotë i Romir Saraçit:

Fati i te qenurit djal Piktori!

Hap ekspozite e ste plas se nuk mbulon dot as shpenzimet e ekspozites! Blen makine qe kushton 130 mije euro dhe detyrohesh ta deklarosh sikur e ke blere 15, e per me teper pa punuar asnje dite ne jete! Blen ore 35 mije euro e detyrohesh te angazhosh ushtrine e propagandes se babit, qe webet te fshijne lajmin! Blen syze qe kushtojne mbi 60 mije euro, e te kritikon babi qe te mos i mbash me rrugeve te Tiranes!

Ehhh, po edhe nje finale Championsi ta do shpirti, por vec hallit te popullit si i behet qe te can bythen e i ankohet babit se ska buke te haje, madje si lene te dalin as ne kufi qe te shkojne e te mbledhin domatet e grekut per 3 euro ora! Etj etj...

P.S. Mbase eshte edhe problemi i kendveshtrimit tim, e ky Artisti eshte ne rregull! Por vetem nje gje me mundon: Kredine kush dreqin ja paguan, se spo ja dal dot as duke bere dy pune!

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat