7 raste të reja në 24 orë, ja ku janë

Shqipëria

7 raste të reja në 24 orë, ja ku janë

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 17:20
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur bilancin e koronavirusit në 24 orët e fundit.

Sipas të dhënave, janë 7 raste të identifikuara, ndërsa nuk ka asnjë humbje jete.

4 raste janë në Tiranë, 2 në Lezhë dhe 1 në Has.

Buletini ditor i Ministrisë së Shëndetësisë:

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 2962 testime, 9 të shëruar, 7 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:

Janë kryer 2,962 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 7 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 4 raste në Tiranë, 2 në Lezhë, 1 në Has.

Aktualisht janë 134 pacientë aktivë me Covid19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 18 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 9 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,888 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (16 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 7

Të shëruar në 24 orë 9

Të shtruar në spitale 18

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 2,962

Testime totale 765,938

Raste pozitive 132,476

Raste të shëruara 129,888

Raste Aktive 134

Humbje jete 2,454

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 43

Tiranë 41

Berat 15

Durrës 11

Lezhë 6

Elbasan 5

Gjirokastër 4

Korçë 3

Dibër 3

Kukës 2

Fier 1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat