Kuvendi fut për shqyrtim Komisionin që do të përzgjedhë anëtarët zëvendësues për komisionerë në KPK e Komisioner Publik

Shqipëria

Kuvendi fut për shqyrtim Komisionin që do të përzgjedhë anëtarët zëvendësues për komisionerë në KPK e Komisioner Publik

Më: 24 qershor 2021 Në ora: 10:19
Gazmend Ruci

Një tjetër projekt-vendim do të futet në rendin e ditës sot në Kuvend.

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka propozuar që të shqyrtohet projekt-vendimi për krijimin e Komisionit me 12 anëtarë që do të përzgjedhë kandidatët për anëtarë zëvendësues  për komisionerë në KPK dhe Komisioner Publik.

Sot pritet të shqyrtohen dhe disa projekt-ligje të tjera, një dekret presidenti si dhe 4 institucione do të raportojnë për veprimtarinë vjetore të 2020.

‘’Ju njofton se kryetari i grupit parlamnetar të PS ka propozuar ndryshim të rendit të ditës. Propozohet shqyrtimi i projekt-vendimi për krijimin e përbërjen e Komisionit ad hoc të përzgjedhjes së kandidatëve për anëtarë zëvendësues për komisionerë të KPK dhe Komisioner Publik. ‘’- tha Ruçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat