Reshje shiu dhe shtrëngata

Shqipëria

Reshje shiu dhe shtrëngata

Më: 18 korrik 2021 Në ora: 07:18
Ilustrim

Moti parashikohet me alternime vranësirash deri në të dendura.

Duke u nisur që në orët e para të mëngjesit reshje shiu të herëpashershme në pjesën me të madhe të territorit me intensitet të ulët.

Në relievet kodrinore-malore dhe kryesisht në mesditë do të ketë reshje shiu me intensitet mesatar në formë shtrëngatash shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim me shpejtësi 1-8 m/s, përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi deri në 15-20 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat