Për ku është nisur ministrja Kushi? Poston momentet e përgatitjes nga udhëtimi në avion…

Shqipëria

Për ku është nisur ministrja Kushi? Poston momentet e përgatitjes nga udhëtimi në avion…

Më: 18 korrik 2021 Në ora: 22:45
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka publikuar një foto në rrjetet e saj sociale ndërsa shfaqet duke bërë përgatitjet e fundit për një aktivitet ndërkombëtar në lidhje me kërkimin shkencor në Slloveni.

“Përgatitjet e fundit për Takimin e Ministrave Përgjegjës për Kërkimin Shkencor në Lubjanë, Slloveni”, shprehet Kushi në postimin e saj.

Mësohet se ditën e nesërme më 19 Korrik, do të ketë një ditë të plotë takimi mes ministrave në Brdo pri Kranju/Lubjanë me pjesëmarrjen e delegacioneve nga BE, shteteve anëtare të EFTA dhe partnerëve nga Ballkani Perëndimor.

Ky takim do të shërbejë si një mundësi e mirë për të shkëmbyer pikëpamje për çështjet kryesore që lidhen me procesin e përbashkët të zhvillimit të Zonës Europiane të Kërkimit Shkencor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat