Aktivizohen vatrat e zjarrit në Patos

Shqipëria

Aktivizohen vatrat e zjarrit në Patos

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 10:55
Ilustrim

Një zjarr i aktivizuar prej mbrëmjes së djeshme në Patos, vijon të përhapet ende.

Ai është shpërndarë në vatra të vogla dhe po përhapet nëpër të gjithë pyllin.

Terreni i vështirë ka penguar ndërhyrjen e automjeteve të forcave zjarrfikëse për të bërë të mundur shuarjen e tij.

Ekipe të forcave zjarrfikëse ka ndërhyrë me mjete rrethanore, por deri tani flakët kanë mundur të përparojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat