“Forumi për të ardhmen e Europës” bën bashkë Ramën dhe Vuçiqin

Shqipëria

“Forumi për të ardhmen e Europës” bën bashkë Ramën dhe Vuçiqin

Më: 1 shtator 2021 Në ora: 11:39
Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiq

Kryeministri Edi Rama është takuar paraditen e sotme me kryeministrin slloven Janez Jansha, teksa po merr pjesë në forumin për të ardhmen e Europës.

Rama ka ndarë në rrjetet sociale një foto krah Janshas. “Bled, Slloveni – Në Bled Strategic Forum për të ardhmen e Europës”, ka shkruar Rama.

Ndërsa presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç shfaqet i ulur pranë Ramës, teksa të dy mbajnë të vendosur maskën anti-COVID.

Një ditë më parë Rama u takua me Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev para nisjes së Samitit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat