Zjarr në Pilur, flakët përfshijnë sipërfaqe të mëdha

Shqipëria

Zjarr në Pilur, flakët përfshijnë sipërfaqe të mëdha

Më: 1 shtator 2021 Në ora: 12:44
Foto ilustrim

Zjarri në fshatin Pilur të Himarës është ende aktiv.

Problematike mbetet kjo vatër pasi flakët janë përhapur në sipërfaqet e tokës.

Në vendin e ngjarjes janë nisur forcat zjarrëfikëse të Vlorës dhe Sarandës të cilat po mundohen të vejnë në kontroll flakët.

Mëngjesin e sotëm ishte problematike dhe vatra e zjarrit në Malin e Thatë në Pogradec.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat