Temperaturat gjatë ditës arrijnë deri në 33 gradë

Shqipëria

Temperaturat gjatë ditës arrijnë deri në 33 gradë

Më: 15 shtator 2021 Në ora: 07:48
Foto ilustrim

Territori Shqiptar në pjesën e parë të ditës PARAQITET me kthjellime në zonat bregdetare POR kthjellime dhe vranësira të lehta në zonën e ulët dhe zonen malore.

Pjesa e dytë e ditës paraqitet ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave te shpeshta në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat