Berisha publikon videon: Jam shpallur “non grata” vetëm për këtë kërkesë që kisha për SHBA-në

Shqipëria

Berisha publikon videon: Jam shpallur “non grata” vetëm për këtë kërkesë që kisha për SHBA-në

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 18:55
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në Facebook një video nga “Foltorja e Korçës.

Aty shpjegon arsyen se pse është shpallur “non grata” nga SHBA.

Postimi i plotë:

Jam shpallur nongrata sepse kam kërkuar shpalljen nongrata të George Soros, i cili është një armik i betuar i forcave konservatore në Shqipëri dhe në botë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat