Priten reshje shiu? Mësoni si do të jetë moti sot

Shqipëria

Priten reshje shiu? Mësoni si do të jetë moti sot

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 07:56
Foto ilustrim

Moti ditën e sotme do të karakterizohet nga vranësira kalimtare por pa reshje shiu. Sipas MeteoAlb vendi ynë mbetet në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke sjell në vendin tonë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta.

Parashikohet që vanësirat të jenë më të fokusuara përgjatë zonës lindor. Ndërsa kthjellimet më të dukshme do të jenë në zonën e ulët dhe në vijën bregdetare.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 21°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim të ulët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat