Rritja e infektimeve, Manastirliu u jep urdhër inspektorateve

Shqipëria

Rritja e infektimeve, Manastirliu u jep urdhër inspektorateve

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 18:32
Ogerta Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kërkon riorganizimin e inspektorateve dhe forcimin e kontrolleve anti-COVID në territor.

Ditën e sotme, ministrja ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor duke ua bërë të qarta kërkesat.

“Me drejtuesit e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor kërkova riorganizimin e strukturave të inspektimit në territor, në funksion të monitorimit të zbatimit të masave antiCovid si dhe forcimin e kontrolleve në strukturat e ofruesve të shërbimeve publike dhe jo publike me qëllim garantimin e standardeve të cilësisë” mbyllet postimi.

Prej shtatorit, me hyrjen e stinës së vjeshtës në Shqipëri janë rritur numrat e të infektuarve dhe viktimave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat