Digjet fusha e vjetër e plehrave, zjarri i qëllimshëm

Shqipëria

Digjet fusha e vjetër e plehrave, zjarri i qëllimshëm

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 15:32
Foto

Shtëllungat e tymit ngrihen prej ditësh mbi qytetin e Laçit ku po digjet një fushë e vjetër mbetjesh urbane.

As reshjet e shiut e as zjarrfikësit nuk i kanë vënë dot flakët nën kontroll në këtë vendgrumbullim të cilit dyshohet se i është vënë zjarri me qëllim.

Sipas Benard Palaj, Drejtor i planifikimit te kontrollit e zhvillimit territorit në bashkinë Kurbin nuk rrezikohen banesa apo pyje.

Në këtë fushë nuk depozitohen mbetje prej 3 vitesh dhe nuk dihet ende kush ia vuri flakën plehrave të vjetra në qytetin e Laçit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat