5 viktima nga koronavirusi sot në Shqipëri

Shqipëria

5 viktima nga koronavirusi sot në Shqipëri

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 18:37
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 4050 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 672 qytetarë.

Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi 5 qytetarë.

Ndërsa 494 janë shëruar.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 158 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat