Përfshihen nga flakët ish-kabinat e plazhit në Durrës

Shqipëria

Përfshihen nga flakët ish-kabinat e plazhit në Durrës

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 18:45
Foto ilustrim

Disa kabina në Durrës janë përfshirë nga zjarri.

Policia e Durrësit, bën me dije se rreth  orës 15:45, në vendin e quajtur tek “Ish-kabinat e plazhit”, në zonën e ‘Ilirias’ kishte rënë zjarr, në kabinën e shtetasit D.H.

Më pas zjarri është përhapur me shpejtësi edhe në kabina të tjera të pabanueshme.

Nga zjarri nuk ka persona të lënduar përveç dëmeve materiale në dy kabina të banueshme.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimi zjarrfikëses dhe shërbimet e Policisë ku është bërë e mundur fikja e zjarrit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat