Çfarë ka ndodhur? Policë të shumtë rrethojnë ‘Sarajet e Toptanëve’

Shqipëria

Çfarë ka ndodhur? Policë të shumtë rrethojnë ‘Sarajet e Toptanëve’

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 20:06
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dy muaj pasi iu vu zjarri qëllimisht, qeveria ka aprovuar shpronësimin e Sarajeve të Toptanëve dhe kjo godinë tashmë do të përdoret për artin dhe kulturën.

Por çfarë ka ndodhur jashtë godinës?

Efektivë të shumtë të Policisë Bashkiake kanë rrethuar sarajet.

Ndërsa kanë vendosur edhe shiritin që nuk lejon kalimin e qytetarëve por edhe pronarëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat