Rudina Hajdari përballet me të papriturën

Shqipëria

Rudina Hajdari përballet me të papriturën

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 17:10
Rudina Hajdari

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka rënë pre e sulmeve kibernetike në internet.

Profili i saj zyrtar në "Facebook" duket se është hackeruar dhe emri i saj i ri është tepër i çuditshëm për shqiptarët dhe jo vetëm.

Emri i saj në Facebook është ndryshuar dhe nga gjuha vietnameze në gjuhën shqipe do të thotë “Hani dhe luani në Bac Ninh”.

Image

Personi përgjegjës për këtë veprim nuk dihet se kush është por duhet thënë se 55 mijë ndjekësit e Hajdarit me siguri janë habitur nga ky emër nga ish-deputetja, vajza e Azem Hajdarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat