Digjet një makinë në autostradën e Lushnjes

Shqipëria

Digjet një makinë në autostradën e Lushnjes

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 16:06
Digjet një makinë në autostradën e Lushnjes

Një makinë  është djegur  në bay pasin e Lushnjes sot.

Bëhet fjalë për automjeti, tip Benz Mercedes me targa AA 802 AA. Në mjet ndodhej vetëm drejtuesi, i cili  ka dalë pa lëndime.

Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikësit e Lushnjës, për të eliminuar pasojat e zjarrit.

Policia e qarkullimit po kryen veprimet e nevojshme.

Sipas drejtuesit të mjetit, ai ka qenë i vetëm në makinë dhe mendohet  se shkak i zjarrit ka qenë kataliti apo pjesët përcjellëse te gazrave të nxehtë të motorit.

Policia po kryen veprimet hetimore për të gjetur shkakun e zjarrit ne mjetin, i cili në pjesën e pasme është djegur totalisht, por pjesa e motorit është e paprekur.

 Policia rrugore po kujdeset për trafikun dhe disiplinimin e tij në autostradë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat